Zprávy ze školky v přírodě
třídy Ještěrek a Cvrčků


2.6 - 9.6

Pátek
2.6
Milí rodičové,
Dorazili jsme v pořádku, pochutnali si na výborném obídku a teď už se připravujeme a těšíme na prozkoumání okolí.
Krásný pozdrav z Rokytnice,
Počasí nám dnes přálo a tak jsme po výborném obídku vyrazili na průzkum okolí. Hned za chatou je krásný potůček a tak jsme si mohli zchladit své ruce a nožky, stavět hráze a užívat vodní radovánky.
Pak už následovala výprava do okolí, ani kopců jsme se se nezalekli a odměnou za jeho zdolání, nám byl malý první sladký poklad. Zpáteční cesta a zatím neúspěšné pátrání po Klementýně nás tak trošku unavilo, takže jsme si s chutí dali výbornou večeři, poslechli pohádku a pak spokojeně usnuli.
Fotografie ze školy v přírodě najdete zde: sedmikraska-praha.rajce.net.

Sobota
3.6

Dobré ráno z Rokytnice,
první noc je za námi, krásně jsme se vyspali a probudili do slunečného dne. Všichni jsme se moc těšili na snídani a tu si náramně vychutnali.
Teď si děti chvilku pohrají a čeká nás další výprava za hledáním Klementýny.
Dopolední výpravu trávíme v lese, děti staví domečky a konečně je naše pátrání trochu úspěšné. Našli jsme totiž první indície a pár obrázků. Zatím ovšem nemáme tušení kdo to Klementýna je a kde bychom ji měli hledat. Držte nám palce.
Naše odpolední putování bylo plné zážitků a zajímavostí. Vypravili jsme se totiž na pašeráckou stezku, hned na první zastávce na nás čekal krásný dřevěný koník, který se všem dětem velice zalíbil. Cesta pokračovala do příkrého kopce, což nás vůbec neodradilo, neboť jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací.
Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili u našeho potůčku, kde jsme se všichni osvěžili a pak už jsme usedli k výborné večeři, dnes na nás totiž čekal Moravský vrabec se zelím a knedlíkem.
Po večeři jsme s nadšením zjistili, že nás tu pošťák našel a přinesl nám pozdravy z domova, pak jsme si poslechli pohádku a ulehli spokojeně do postýlek. Už teď se těšíme na zítřejší dobrodružství.

Dobrou noc

Neděle
4.6

Posíláme nedělní pozdrav z Rokytnice.
Sluníčko se nám sice schovalo za mráčky, ale to nám vůbec nevadí. Představte si, že k nám dnes ráno přijel pošťák s expresní poštou. Naše kamarádka Eliška, měla totiž už šesté narozeniny a tak dostala krásné přání plné srdíček z domova a od nás blahopřání, za které nám pak všem rozdala sladký bonbonek „Mňam“.
A pak jsme našli vzkaz od naší kamarádky Klementýny. Moc nás pochválila, jak statečně jsme včera zvládli výpravu na Pašerácké stezce, a dala nám úkol. Máme postavit speciální úkryt pro pašeráky, to prý, aby se měli kam schovat.
Navíc nám prozradila tajemství, že v okolí naší chaty prý létala brzy k ránu kouzelná slepička a rozhazovala svá vajíčka. Na nic jsme nečekali a vypravili se ven, to vám bylo překvapení, když si každý našel alespoň 10 vajíček plných dobrůtek a pokladů. Když jsme si vše uklidili, vypravili jsme se do lesa a postavili jsme perfektní pašerácký úkryt, Klementýna na nás bude určitě pyšná.
Teď odpočíváme po výborném obídku a těšíme se na odpolední dobrodružství.

Posíláme tentokrát večerní pozdrav
Odpoledne jsme se vydali zkontrolovat, zda je námi postavená pašerácká skrýš v pořádku. A představte si, že jsme nedaleko jejího vchodu nalezli zprávu od samotných pašeráků. Velmi naši práci obdivovali, poděkovali nám za ní a jako odměnu nám v ní zanechali část svého kontrabandu. Museli jsme si pro něj ale dojít přímo po „pašerácku“, každý sám a úplně potichu. To jsme ale zvládli a tak každý od skrýše odcházel s vlastním medvídkem.
Dále jsme měli naplánovaný výlet do okolí, ale velký černý mrak nás zahnal zpátky domů. To nám ovšem vůbec nevadilo, zahráli jsme si mnoho príma her, zazpívali s kytarou a večer jsme byli odměněni výbornou rajskou omáčkou.
Večer jsme zakončili pohledy, pohádkou a teď už všichni spokojeně chrupkáme v pelíšku.

A je libo pár perliček?:
Ráno povídá Stelinka M.: „Já měla dnes jen pět snídaní“
Kačenka Ch. a Áda P. si odbarvili v potůčku ruce krepákem, rodiče, shánějte ředidlo.
Večer paní učitelky povídají dětem, co mají teď děti udělat. Ty to opakují, aby nezapomněly. V tom se Týnka G. otočí na Amálku a povídá jí: „Ty jsou ale chytrý, co?“
Všem zlepšuje náladu naše Terezka M., uzavírá pravidelně řadu na výletech a vesele prozpěvuje: „Hej hou, hej hou a trpaslíci jdou…“.

A dnes už opravdu dobrou noc, hej hou, hej hou…


Pondělí
5.6

Krásné ráno z Rokytnice,
dnes nás zas po ránu pošimralo sluníčko na nosánku a tak se nám hned veseleji vylézalo z pelíšků. Po již tradičně výborné snídani se chystáme na výlet do Rokytnice, kde se odměníme nějakou dobrůtkou.
Doufáme, že nás cestou bude doprovázet i Klementýna a napoví nám o sobě něco nového, čas utíká a my zatím netušíme kdo je a kde ji hledat. Tak nám držte palce.
Ahoooj


Posíláme pozdrav po krásném i když trochu náročném dni. Výlet do Rokytnice se nám velice líbil, ještě více nás však potěšila moc dobrá zmrzlinka.
Cesta zpátky byla plná úkolů. Museli jsme vyluštit tajné zprávy plné teček a čárek, najít poztrácené obrázky, poskládat obrázkové puzzle a mnoho dalších úkolů. Jenže na nás si nikdo jen tak nepřijde a tak jsme vše nakonec dokázali.
Všichni jsme si dnešek moc užili, s velkou chutí jsme zbaštili večeři a teď už spokojeně odpočíváme v postýlkách.
Tak dobrou noc


Útetý
6.6

Krásné úterní ráno z Rokytnice. Dnes s námi hraje sluníčko tak trochu hru na schovávanou, ale to vůbec nevadí. Náladu nám totiž zlepšila dnešní zpráva od Klemetýny, čeká nás totiž cesta za pokladem, juchůů, my se táák těšíme.
Tak na nás myslete, ať se nám to hledání pokladu vydaří.

Zdravíme ze školy v přírodě, dnes máme za sebou opět den plný zážitků.
Jak jsme psali, již ráno nám přišla zpráva od Klementýny o cestě za pokladem. Jenže to by nebyla Klementýna, aby nám to nějak neztížila. Než se smíme na cestu vypravit, musíme prý splnit hned několik úkolů. A protože jsme se nemohli pokladu dočkat, hned jsme se vypravili na první stanoviště. Tam bylo ve vymezeném prostoru schováno 15 obrázků. Museli jsme se rozdělit do dvojic a tak si každá Ještěrka vzala k sobě jednoho Cvrčka a mohli jsme vyrazit. Ale ono to nebylo jen tak, my jsme si totiž museli všech 15 obrázků zapamatovat a poté je z paměti nakreslit. No a představte si, že nejšikovnější dvojice jich dokázala nakreslit 14.
Když byl tento úkol splněn, pokračovali jsme k dalšímu. Ani tady nás nečekal jednoduchý úkol, objevili se tu naše známé tečky a čárky, tentokrát u nich byla i čísla a když jsme vyluštěná písmenka poskládali dohromady, přišli jsme na to, že se jedná o další indícii a to, že Klementýna má bílou náprsenku. Tak co nenapadá Vás, kdo by ta Klementýna mohla být?
Při plnění úkolů nám tak vyhládlo, že jsme se rozhodli před hledáním pokladu posilnit obídkem a bylo to věru velmi dobré rozhodnutí. Čekaly na nás totiž borůvkové knedlíky s jogurtovým přelivem a čokoládou, no ještě teď máme boule za ušima.
Po obídku jsme tu měli dalšího oslavence, i Kačenka totiž oslavila své 6 narozeniny a tak jsme jí všichni popřáli a pak už následovala tolik očekávaná výprava za pokladem. Jenže po krátké chvíli našeho putování nás překvapily podivné zvuky z černající oblohy a tak padlo společné rozhodnutí, že se raději vrátíme zpátky do chaloupky. Zavolali jsme do lesů na naše kamarády pašeráky a ti nám poklad určitě pohlídají. Domů jsme se vrátili suchou nožkou, ale hned vzápětí se spustila obrovská bouřka. Tak jsme alespoň nabrali nové síly a zítra se znovu vydáme za pokladem.
Posíláme pusu a přejeme dobrou noc


Středa
7.6

Posíláme „studený“ pozdrav z Rokytnice.
Dnes jsme se probudili do trošku chladného dne a při pohledu z okna, jsme neviděli sluníčko, ale něco mnohem lepšího. Představte si, že nám pod okny spinkala krásná srnečka. A tak jsme si hned začali lámat hlavu nad tím, zda by to nemohla být třeba naše Klementýna. Proto jsme se rozhodli, že každý po snídani nakreslí, jaké zvířátko Klementýna asi je. A nápadů bylo spousta. Sešlo se nám několik lišek, asi dvě veverky, nechyběl medvěd, ale dokonce padl i tip, že Klementýna bude krokodýl. A co vy doma, co tipujete?
Po prohlédnutí obrázků jsme se vypravili najít náš poklad. Cestou nás čekali další úkoly, jako například hod šiškou na cíl, skok přes rozvodněnou řeku. Vše jsme hravě zvládli a odměnou nám bylo nalezení pokladu, ze kterého jsme měli obrovskou radost. Něco jsme si snědli, s něčím pohráli a něco rovnou zabalili do kufříku, abychom vám to doma mohli ukázat.
Po obídku, jak jinak, než výborném, jsme se vydali zkontrolovat naše domečky pro skřítky, zda přečkali dnešní upršenou noc a pak jsme si zahráli oblíbenou hru na schovávanou.
A teď už připravujeme síly a „odvahu“ na večerní tajuplnou cestu, kterou pro nás Klementýna připravila. Prý na nás čeká mnoho překvapení.
Tak se těšte, zítra vám povyprávíme, jaké to bylo. Ahoj


Čtvrtek
8.6

Posíláme statečný pozdrav z Rokytnice.
Máme za sebou cestu odvahy za svitu měsíce a 16 světýlek. Všichni jsme to zvládli a jsme na sebe patřičně pyšní. Jako odměnu za naši statečnost jsme získali Rokytnickou medaili a rakytníčkové dobrůtky.
Pak jsme spokojeně ulehli do postýlek a vzbudili se do krásného, slunečného dne.
A představte si, že se nám dnes konečně představila Klemmentýna. Tak co jste tipovali?....Ano správně, Klementýna je Veverka. A tak jí dnes odpoledne konečně půjdeme najít. Nebude to ale jen tak. Musíme jít totiž každý sám a úplně potichu, Klementýna je prý hodně plachá a tak by nám mohla utéct.
Teď se pomalu chystáme na výpravu do místní hrnčířské dílny, kde se dozvíme, jak se keramika vyrábí a uvidíme pravou hrnčířskou pec. Už se moc těšíme

Krásný večer z Rokytnice, tak jsme to dokázali. Můžete se těšit, přivezeme domů nového člena domácnosti, naší Klementýnu.
Pátrání bylo napínavé, Cvrčci se na cestu za Klementýnou vydali ve dvojicích, ale velké Ještěrky už by mohly být příliš nápadné a tak, aby Klementýnu nevyplašily, vyrazily raději po jedné. Ale vše dobře dopadlo a každý svou Klementýnu našel.
Večer jsme si parádně užili u ohýnku, kde se nám k večeři grilovalo masíčko a jiné dobrůtky, no škoda, že jste tu nebyli s námi, protože tolik dobrého jídla se prostě ani nedalo sníst.
Teď nám ještě hodné paní učitelky dobalují kufry a my se zatím tulíme s Klementýnou v postýlkách a moc se na vás těšíme.
Celý týden jsme si tu náramně užili a tak se sem zas za rok moc rádi vrátíme.

Zítra nás dle plánu můžete očekávat kolem 13 hodiny. V průběhu dopoledne budeme informace upřesňovat
Tak krásnou dobrou noc a zítra ahóóóój!

Pátek
9.6

Dobré páteční ráno, posíláme poslední pozdrav z Rokytnice.
Tak už jsme nachystaní, ještě se naposledy vyfotíme, rozloučíme s domečkem, zavoláme ahoj kamarádům pašerákům a pak už se vydáme na cestu za vámi domů.
Už se na vás moc těšíme

Ahoj, ještě stále čekáme na autobus a tak budeme mít trošku zpoždění. Přesný čas příjezdu vám dáme vědět v průběhu cesty tady na stránkách.

Sláva hurá výletu, náš autobus už je tu, jsme na cestě. Dáme vědět, až se budeme blížit, tak se na nás těšte.
Ahoj, jsme právě z Železném Brodě. Ozveme se ještě, až se budeme blížit ku Praze.

Ahooj, jsme už tady u školky.

Snažili jsme se o maximální servis v informování o průběhu na škole v přírodě a omlouváme se za drobné nedorozumění při našem příjezdu. Přejeme Vám i Vašim dětem krásný víkend.